Следете нè на:

UEFA Nations LeagueПовеќе од UEFA Nations League

Франк Ливак Франк Ливак

Франк Ливак: “Слушнав дека Шишковски ќе оди десно, затоа јас ја избрав спротивната страна”

Франк Ливак, дефанзивецот на Естонија, беше еден од стрелците во ремито со Македонија (3-3). 24-годишникот успеа да...

САМО БОД ОД ГОСТУВАЊЕто ВО ТАЛИН

!Естонија 3 – 3 МАКЕДОНИЈА(Сапинин x2, Ливак – Куск аг, Пандев, Зајков) Против репрезентација...

Македонија води, Естонија си даде комичен автогол

Фудбалската репрезнетација на Македонија има предност во дуелот со Естонија во Талин (0-1) благодарение на пресмешен автогол за...

Ведат Муричи Ведат Муричи

Косовски политичар: Ведат Муричи ти си предавничко го*но!

Македонија вчера во Скопје го победи Косово со 2:1 и така обезбеди пласман во...

ФудбалПовеќе од Фудбал

„Ѓаволите“ ги договорија условите со Санчо, повеќегодишен договор и огромна плата!

Што ќе каже Борусија? Како што е веќе познато, Манчестер Јуанајтед го извести Дортмунд...

Милан е блиску до договор со Реал за Дијаз и го сака Одризола, на мета и репрезентативец на Турција

Росонерите активно работат на засилувања на тимот за Лига на шампионите. Заминувањата на Џанлуиџи...

Дамсгард со еврогол привлече внимание: Кјер во улога на преговарач за Милан, Барса и Тотенхем (засега) скаутираат

Цена – 30 милиони евра, но овој нов погодок порасна на 40 милиоони евра...

Крај на Милан на Мирабели и како епилог на најлошиот преоден рок во историјата на клубот – чист минус од 188 милиони евра!

Со заминувањето на Хакан Чалханоглу завршува едно многу тажно поглавје на Росонерите. Еден за...

Кошарка

Платени реклами

EURO 2020Повеќе од EURO 2020

Ненад Перуничиќ си поднесе одставка како тренер на Српската Репрезентација

Селекторот на Србија, Ненад Перуничиќ, ја објави својата оставка, наведувајќи недостигот на поддршка од...

Червар: Ни ја зема топката, да му е*ам мајката безобразна! (ВИДЕО)

Хрватска го загуби финалето на ракометното Европско првенство против Шпанија со 20-22, а еден...

Македонија ќе мора преку два баража на СП во Египет

Македонија ќе има потешка задача да се пласира на следното големо ракометно натпреварување, Светското првенство...

Светскиот првак си оди дома, Унгарците одат во следната фаза

Светскиот и олимписки првак Данска ги загуби и теоретските шанси за пласман во втората...

Платени реклами
Платени реклами

Останати новости

Повеќе новости
Платени реклами

СЛЕДЕТЕ НÈ НА Facebook

Платени реклами