Следете нè на:

Фото

Не е проблем само бесот на Гатузо, играчите на Наполи имаат многу поголема грижа!

  • 433 прегледи

Очигледно кризата зема замав.

Иако во Наполи демантираа дека дојде до проблеми меѓу играчите и Гатузо после поразот од Милан, италијанските медиуми тврдат дека е вистина и дека тренерот се закани дека ќе замине.

Тој ги нападна играчите дека се кукавици, дека не се борат когас не оди и дека такви не сака да тренира. Тоа предизвика расправија, некои фудбалери биле незадоволни од тој однос, страстите се смирија наредниот ден, но сите веруваат дека Гатузо е способен да го напушти клубот, ако тимот не го промени пристапот.

Но, тоа не е се.

Имено, играчите, стручниот штаб и вработените не примиле ниедна плата ова сезона. Клубот го чека декември и прилив на пари од сојузот со цел да почне да исплатува, но е во тоа, што нема да бидат доволни ии се чини дека парите ќе доцнат во текот на цела сезона.

Тоа се одразува на моралот на играчите, иако не е спорно дека ќе бидат исплатени,  на крајот на краевите, Наполи не може да регистрира засилувања, ако остане должен, тие случаеви ФИФА брзо ги решава.

Сепак, ситуацијата не е добра, ги чека „Дерби на Сонцето“ пред тоа играат против Ријека во ЛЕ и Гатузо планира да го изведе резервниот состав.

Платени реклами

Не пропуштајте!

Платени реклами

СЛЕДЕТЕ НÈ НА Facebook

Повеќе од Фото