Следете нè на:

Фудбал

Аталанта сака да го врати бекот од Милан

  • 119 прегледи

Екипата на Аталанта планира враќање на својот некогашен ученик.

Аталанта сака да пронајде замена за Ханс Хатебур, фудбалер од Холандија кој игра како десен бек кај Гасперини.

Решение може да биде Андреа Конти (27), фудбалер кој соевремено остави многу голем впечаток играјќи за Аталанта.

Сепак, повредите го спречија во Милан да оствари нешто подобар впечаток, па Конти беше во втор план, воглавно, и сега може многу лесно да се врати во Аталанта.

Пред четири години Конти ја напушти Аталанта и премина во Милан, сега може во спротивна насока.

Платени реклами

Не пропуштајте!

Платени реклами

СЛЕДЕТЕ НÈ НА Facebook

Повеќе од Фудбал