Следете нè на:

Фудбал

Хакан Чалханоглу со фотографија потврди каде ја продолжува кариерата

  • 3685 прегледи

Турскиот репрезентативец Хакан Чалханоглу одлучи – ќе остане во Милан.

Играчот за врска на Милан има договор до лето и беше под знак прашање дали ќе остане на Сан Сиро и ќе потпише нов договор, бидејќи со недели размислуваше и не го прифаќаше тоа што клубот му го нуди.

Меѓутоа, се чини дека на крајот е постигнат договор, а Хакан на Инстаграм објави фотографија со дресот на Милан со број 10 на грбот и црвено црни кругови.

На тој начин потврди дека не планира да го менува клубот, иако се поврзуваше со многу богати клубови.

Сега во Милан се надеваат дека истото ќе го направи и Џанлуџи Донарума, со, судејќи според се, неговото останување е евидентно.

https://www.instagram.com/p/CJ6Lxuzla5Q/?utm_source=ig_embed

Платени реклами

Не пропуштајте!

Платени реклами

СЛЕДЕТЕ НÈ НА Facebook

Повеќе од Фудбал