Следете нè на:

Фудбал

Ибрахимовиќ воодушеви со потег на тренинг, со опис „Нинџа“ се кажа

  • 363 прегледи

Годините се само број, кога е во прашање Златан Ибрахимовиќ.

Иако има 39 години, Швеѓанецот игра како во најдобрите денови и го води Милан кон Скудето. Постигна 12 голови ова сезона, иако не играше добар дел од мечевите поради коронавирус и повреди, а навивачите сигурно нема да му замерат за промашените пенали.

На тренингот Ибра доминира и покажува на младите играчи како се тоа се работи. Сега објави видео запис од последниот тренинг на Росонерите, кога после центаршут на втората статива во сил на нинџа постигна гол.

Платени реклами

Не пропуштајте!

Платени реклами

СЛЕДЕТЕ НÈ НА Facebook

Повеќе од Фудбал