Следете нè на:

Фудбал

Изненадување колку многу погрешија: Можете ли да ја препознаете легендата на фотографијата?

  • 1567 прегледи

Во минатите 20-тина години во фудбалот имавме неколку навистина неверојатни напаѓачи, а сигурно дека во самиот вре е Златан Ибрахимовиќ.

Ибрахимовиќ има веќе 39 години, нио и понатака пружа фантастични партии во дресот на Милан поради што после пет години пауза повторно се врати во репрезентацијата на Шведска.

На Твитер овие денови се појави и интересна фотографија  од детсвото на Златан со босанско потекло и не можевме да погодиме дека е тоа навистина Ибра.

Фотографијата датира уште од времето додека Ибрахимовиќ беше на самиот почеток на кариерата и играше за ФБК Балкан.

Платени реклами

Не пропуштајте!

Платени реклами

СЛЕДЕТЕ НÈ НА Facebook

Повеќе од Фудбал