Следете нè на:

Фудбал

Кака го откри својот најдобар состав на сите времиња со едно огромно изненадување

  • 555 прегледи

Бразилскиот фудбалер Кака најдобрите денови во својата кариера ги помина во Милан, а во 2007 година е прогласен и за најдобар играч на светот.

Кака со Милан освои речиси се што можеше, но тогаш се одлучи за трансфер во Реал Мадрид што и беше баш добар потег. Бразилецот после тоа не успеа да се врати во старата форма, а пред четири години одлучи да ја заврши кариерата.

Но, Бразилецот сигурно може да биде горд на тоа што го оствари во својата играчка кариера играјќи за Сао Паоло, Милан, Реал Мадрид и Орландо, но и репрезентацијата на Бразил.

Во кариерата имаше прилика да игра со големи ѕвезди, а сега одлучи да ги избере најдобрите 11 фудбалери за кој тој смета дека се најдобри на своите позиции.

Нормално, најголемо изненадување беше што во составот го нема Лионел Меси.

Најдобрите 11 на Кака: Дида, Кафу, Паоло Малдини, Алесандро Неста, Роберто Карлос, Андрес Иниеста, Андреа Пирло, Зинедин Зидан, Роналдињо, Кристијано Роналдо, Роналдо.

Платени реклами

Не пропуштајте!

Платени реклами

СЛЕДЕТЕ НÈ НА Facebook

Повеќе од Фудбал