Следете нè на:

Фудбал

Милан нанишани засилување за лето, стигнува од Рома без оштета

  • 557 прегледи

Интересна одлука.

Според пишувањата на Газета дело спорт, Милан ќе доведе засилување од Рома.

Се работи за Антонио Миранте, голман кој ќе стане слободен агент на крајот од ова сезона.

Миранте беше број 1 во Рома на почетокот на сезоната, настапи 11 пати, а планот на Милан е да го доведе со цел да биде трет избор за наредната сезона.

Да потсетиме, Миранте веќе има 37 години, многу е искусен, и може да помогне во случај на повреда или во слаби мечеви втор голман на Милан. Миранте дел од својата кариера бранеше за Парма, ја почна кариерата во Јувентус, беше во Кротоне, Сиена и Сампдорија, а после Парма бранеше за Болоња и Рома

Платени реклами

Не пропуштајте!

Платени реклами

СЛЕДЕТЕ НÈ НА Facebook

Повеќе од Фудбал