Следете нè на:

Фудбал

Милан одби понуда за Хауге: Навистина сум среќен поради изборот

  • 453 прегледи

Талентираниот Норвежанец Јенс Петер Хауге е среќен поради доаѓањето во Милан.

Хауге е доведе од Норвешка и веќе постигна четири гола Росонерите, иако воглавно добива шанса од клупа.

„Навистина сум среќен поради својот избор. Уживам во секој ден и секој ден ми е нова шанса да научам нови работи во тимот, да го научам италијанскиот јазик и да го запознам градот. Ми оди добро, брзо учам, а во почетокот знаев само некои основни работи поврзани за фудбалот“, рече Хауге.

Призна дека Златан Ибрахимовиќ му помага некогаш со преводот.

Инаку, Хауге на позајмица го сакаше Баер од Леверкузен во завршницата од преодниот рок, но Милан не сакаше да го пушти младиот офанзивец.

Платени реклами

Не пропуштајте!

Платени реклами

СЛЕДЕТЕ НÈ НА Facebook

Повеќе од Фудбал