Следете нè на:

Фудбал

Навивачите го опколија Артета, најлошиот Арсенал од 1903 година

  • 138 прегледи

Фудбалерите на Арсенал во првите две кола од Премиер лигата не само дена запишаа ни бод, веќе не ни постигнаа ни гол.

Навивачите на клубот од Лондон се бесни после поразот во градското дерби од Челси (0:2), а уште повеќе ги боли најлошиот старт на Топџиите во последните 118 години.

Симпатизерите на Арсенал од менаџерот Микел Артета уште во текот на натпреварот бараа да го напушти клубот, а после дуелот на Емирати го опколија автомобилот на шпанскиот тренер и јасно му порачаа што мислат за неговата работа. Артета од „пресметка“ се извлече со помош на редари.

Платени реклами

Не пропуштајте!

Платени реклами

СЛЕДЕТЕ НÈ НА Facebook

Повеќе од Фудбал