Следете нè на:

Фудбал

Несекојдневна одлука на Стефано Пиоли: И Фудбалерите на Милан останаа изненадени

  • 3774 прегледи

Во недела од 15 часот, дуел од 21 коло од Серија А ќе одиграат Милан и Кротоне.

Овој дуел Миланезите сериозно го сфатија, а тоа за тоа во прилог оди и несекојдневната одлука на Стефано Пиоли.

Иако се домаќини, фудбалерите на Милан вечерва ќе се соберат во хутел во 19:30 часот, каде ќе преноќат и утре ќе тргнат кон стадион. Ова е изненадување и на самите фудбалери, пренесуваат италијанските медиуми.

Пиоли ова може да го внесе како традиција, а причина е психолошката подготвеност на фудбалерите пред секој меч.

Росонерите се во врвот на табелата со градскиот ривал Интер и до крајот на првенството ќе водат голема борба за титулата шампион, па така во клубот мислат на секоја ситница.

Платени реклами

Не пропуштајте!

Платени реклами

СЛЕДЕТЕ НÈ НА Facebook

Повеќе од Фудбал