Следете нè на:

Фудбал

Нов чекор во креирање на нов Реал, потпис до 2024 година?

  • 61 прегледи

Договорена е соработка, само уште да се официјализира.

Реал Мадрид заврши многу важна зделка во креирање на екипа за наредната сезона.

Јасно е дека Мадриѓаните ги очекува голем ремонт на екипата во текот на летото, поединци се многу престари за моќен Реал, па ќе дојде до промени.

Сепак, има и играчи на кои сериозно се смета во наредниот период, а еден од нив дефинитивно е и Дани Карвахал.

Овој десен бек кој имаше многу проблеми со повредите во претходниот период, ќе го продолжи договорот до 2024 година со клубот од Мадрид.

Ќе има повеќе пари отколку досега по новиот договор, а официјализација ќе се случи наскоро.

За останатите планови на Реал можете да прочитате ТУКА.

Платени реклами

Не пропуштајте!

Платени реклами

СЛЕДЕТЕ НÈ НА Facebook

Повеќе од Фудбал