Следете нè на:

Фудбал

Ова е одлука на Килијан Мбапе и ништо не може да ја промени?!

  • 139 прегледи

Работата изгледа позната.

Изгледа дека Мбапе реши.

И понатака се зброува за доаѓањата на Роналдо и Погба, но се чини дека тој план е одложен за следното лето. Според информациите од шпанските медиуми, самиот играч се повери во соблекувалната дека ќе остане и ова сезона, а нешто слично во група играчи рекол и Леонардо.

Имено, во Париз сакаат да го запалат светос, трио Меси-Нејмар-Мбапе, па се надеваат дека и тоа може да влијае на фудбалерот да го продолжи договорот.

Во спротивно ќе останат без пари наредното лето, но лесно ќе се утежат со слободните агенти Погба и Роналдо.

Реал нема пари сега да го купи Мбапе, тоа е веројатно една од причините што одличниот напаѓач реши да остане. Покрај тоа, сегашниот дрим-тим на ПСЖ дава повеќе шанси да се освои трофејот во Лига на шампионите и да се бори следните години за Златната топка, но соиграчи на човекот кој веројатно ќе ја освои по седми пат, Лео Меси и Нејмар.

Што ќе направи ПСЖ до крајот на преодниот рок?

Цел на Роналдо е да се ослободи од вишокот на играчи, тие го продадоа само Бакер на Леверкувен, додека Булк, Нагер, Балде и Ареола на позајмица. Но, Курзава, Керер, Рафиња, Сарабрија и Дракслер се на излог, но, имаат високи плати и тоа е проблем за заинтересираните клубови. Што се однесува до Икарди, со чини дека нема опција, бидјеќи Роналдо судејќи по се ќе остане во Торино, додека Рома го зеде Ејбрахам.

Да потсетиме, во текот на летото стигнаа слободните агенти Меси, Донарума, Вајналдум и Рамос, а клубот издвои околу 70 милиони евра за доведување на Хакими од Интер.


Платени реклами

Не пропуштајте!

Платени реклами

СЛЕДЕТЕ НÈ НА Facebook

Повеќе од Фудбал