Следете нè на:

Фудбал

Педро направи најголемо можно предавство во светот на фудбалот

  • 153 прегледи

Шпанскиот фудбалер Педро Родригез (34) ја напушти Рома и потпиша договор со најголемиот ривал Лацио.

Искусниот офанзивец пред почетокот на сезоната е отпишан од Жозе Мурињо и клубот се одлучи да се реши. Шпанецот потоа заврши во редовите на јголемиот ривал Лацио, а тоа во Рим значи големо предавство.

Таму Педро замина речиси бесплатно, а Рома се реши од неговата голема плата од осум милиони евра, што е секако беше најдобра работа за Волчицата во овој момент.

Педро така повторно ќе се придружи на својот некогашен тренер Маурицио Сари, а во Лацио ќе го дресот со број девет.

Шпанскиот фудбалер позади себе има богата кариера во која освои апсолутно се што можеше на клупски и репрезентативен план.

Потекна во Барселона со која освои 20 трофеи а потоа освои три трофеи играјќи во Челси. Со репрезентацијата на Шпанија го освои Мундијалот о Евро.

Трофеи единствено недостасуваа со Рома за која одигра 40 натпревари и постигна шест голови.

Платени реклами

Не пропуштајте!

Платени реклами

СЛЕДЕТЕ НÈ НА Facebook

Повеќе од Фудбал