Следете нè на:

Фудбал

Покетино потврди добри вести, ова е тимот за Сити?

  • 30 прегледи

Доволно за пресврт?

Тренерот на Пари Сен Жермен Маурисио Покетино рече денеска дек е оптимист во врска со настапот на напаѓачот Килијан Мбапе во реванш натпреварот од полуфиналето на Лига на шампионите против Манчестер Сити.

Мбапе го повреди мускулот пред натпреварот против Ленс (2:1) во француското првенство, но неговиот тренер рече дек е оптимист.

„Секојдневно ја проценуваме неговат состојба. Мислам дека ќе може да игра“, рече Покетино.

Пари Сен Жермен минатата среда на својот терен во Париз загуби од Манчестер Сити со 1:2, во првиот полуфинален натпревар од Лига на шампионите.

Покетино на располагање ќе го има речиси цел тим, едниствено повреден е Бернат, суспендирај е Идриј Геј, а според најавите на француските медиуми, составот на Парижаните треба да изгледа вака:

Навас – Флоренци, Маркињос, Кимпембе, Диало – Верати, Паредес – Ди Марија, Нејмар, Дракслер – Мбапе.

Натпреварот во Манчестер на стадионот Етихад се игра во вторник од 21:00 часот.

Платени реклами

Не пропуштајте!

Платени реклами

СЛЕДЕТЕ НÈ НА Facebook

Повеќе од Фудбал