Следете нè на:

Фудбал

Србин потпиша за Милан, Малдини лично го сакаше!

  • 1248 прегледи

Бум од Милан!

Последна зделка која Милан ја одработи во јануарскиот преоден рок е доведувањето на 17-годишниот лев бек Милош Керзек, од екипата на унгарски ЕТО ФЦ Гер. Се работи за момче родено во Србија кој никогаш не добил повик во младите категории на Србија, па така се одлучи за унгарската репрезентација.

Него целиот претходен месец го сакаше Јувентус, но на крајот практично го украде Милан. Неговиот татко нагласи дека Паоло Малдини е како клуч за целата ова зделка. Наговести и дека Милан му даде гаранција дека Милош ќе биде меѓу „големите“ момци, а не само во младите категории, дека од наредната сезона се очеквуа Милош да биде резерва на Тео Ернандез.

Платени реклами

Не пропуштајте!

Платени реклами

СЛЕДЕТЕ НÈ НА Facebook

Повеќе од Фудбал