Следете нè на:

Фудбал

Страшен Милан, може ли да го сруши рекордот на Барса стар 72 години?!

  • 5923 прегледи

Момците на Пиоли одат на заслужен одмор.

„Росонерите“ се неверојатни ова сезона.

Младиот тим на Милан моментално е лидер во Серија А со бод предност во однос на Интер. А Росонерите исто така е единствен непоразен тим во петте најдобри лиги, во средата го добија Лацио со резултат 3:2 во неверојатен натпревар на Сан Сиро.

Тимот на Пиоли ќе има кратка пауза, на 3 јануари гостуваат на Беневенто и Пипо Инзаги, а тогаш уживање – 6 јануари и гостување на Јувентус на Сан Сиро.

 Милан во средата направи неверојатен подвиг –италијанскиот тим е единствен тим што од Барселона 1948 година  каде што во шеснаесет лигашки натпревари постигнале барем по два гола. Каталонците го држат рекордот со 18 мечеви, ќе се израмнат ако паднат баш во дуелот со „бјанконерите“.

Едвај го чекаме дербито, овој Милан се чини дека може да се бори за титулата до самиот крај.

Платени реклами

Не пропуштајте!

Платени реклами

СЛЕДЕТЕ НÈ НА Facebook

Повеќе од Фудбал