Следете нè на:

Фудбал

Утрото после поразот, Тотенхем доведува проверен стопер?

  • 132 прегледи

Решение за проблемот во дефанзивата?

Фудбалерите на Тотенхем неславно поминаа на гостувањето на Фереира во првиот меч од плеј-офот за влез во Лига на конференциите, а менаџерот на лондонскиот клуб Нуно Есприто Санто најмногу го погоди лошата игра во одбраната.

Лондонскиот клуб во Португалија излезе во комбиниран состав во дефанзивата, што резултираше со капитулација во 45 минута.

Против шампионот Манчестер сити мрежата е сочувана, но Санто сака дополнително да ја засили одбраната пред продолжувањето на сезоната со доведување на Домингос Дуарте, кој пред две години стана член на Гранада.

Иако не се снајде најдобро во Спортинг. Дуарте после три солидни сезони во португалската лига отиде во Шпанија, а во претходните две сезони собра 82 натпревари постигнувајќи четири гола.

Неизоставена тема после поразот во Фереира беше и изостанувањето на Хари Кејн, но Португалецот уверува дека со англискиот репрезентативец е се во ред и дека се подготува за следниот меч против Вулверхемптон во Премиер лигата.

Платени реклами

Не пропуштајте!

Платени реклами

СЛЕДЕТЕ НÈ НА Facebook

Повеќе од Фудбал