Следете нè на:

Фудбал

Видал се обиде да го понижи Сетиен, па новиот тренер го фати за гуша

  • 990 прегледи

Фудбалскиот свет го очекува вечерашниот меч меѓу Барселона и Гранада во Ла Лига, а тоа е воедно и деби за новиот тренер Кике Сетиен.

Сетиен неодамна беше поставен за нов тренер на Каталонците и го наследи Ернесто Валверде, а на тренинг покажа дека има добар однос со фудбалерите.

Можеби во прв момент не изгледаше така на снимката од последниот тренинг, но фаќањето за гуша беше само шега од страна на тренерот, кој сакаше да му порача на искусниот Артуро Видал што мисли за неговиот неуспешен обид да ја турне топката меѓу нозете на тренерот.

Платени реклами

Не пропуштајте!

Платени реклами

СЛЕДЕТЕ НÈ НА Facebook

Повеќе од Фудбал