Следете нè на:

Кошарка

На повидок е голем трејд во НБА лигата!

  • 636 прегледи

Голем трејд во НБА лигата.

Според изворите од Соединетите Американски Држави, дојде до голем трејд во НБА лигата.

Крис Пол повторно ќе го промени клубот, поради тоа што Оклахома сити Тандер и Феникс Санс за договорија за трејд.

Се работи за голем трејд каде што Пол ќе премине во Санс заедно со Абдел Надер, а во спротивна насока ќе тргнат четворица кошаркари и притоа Оклахјома ќе го има правото на пик на драфтот во 2022 година.

Таа четворка е Рики Рубио, Кели Оубр, Тај Џером и Џејлен Леке.

Крис Пол и Рики Рубио се секако најголеми имиња во овој трејд, а наскоро се очекува и официјализација на овој договор.

Платени реклами

Не пропуштајте!

Платени реклами

СЛЕДЕТЕ НÈ НА Facebook

Повеќе од Кошарка