Следете нè на:

Кошарка

НБА лига со навивачи?!

  • 525 прегледи

Се дискутира, сме поблиску до одлука да гледаме публика во наредната сезона на НБА лигата.

НБА лигата и понатака дискутира за потенцијални датуми за почеток на новата сезона, се дискутира за декември и јануари, а покрај тоа големо е прашање дали ќе има публика во салите ширум САД.

Одговорот е – веројатно.

НБА ќе ги отвори салите за навивачи, но капацитетите ќе бидат од 25-50 %, пренесоа медиумите во САД.

Се дискутира и за протоколите, маските секако ќе бидат задолжителни, дистанца исто така, а веројатно навивачите мораат да имаат и негативен PCR тест.

Платени реклами

Не пропуштајте!

Платени реклами

СЛЕДЕТЕ НÈ НА Facebook

Повеќе од Кошарка