Следете нè на:

Кошарка

НБА сезоната ќе почне порано од што очекувавме?

  • 703 прегледи

ЕСПН, поточно новианрот Адријан Војнаровски, јави дека постои можност за НБА сезоната 2020/21 да почне веќе во декември месец.

Адам Силвер кој е комесар на НБА лигата после завршувањето на сезоната рече дека се знае кога ќе почне новата сезона, но се надева дека тоа ќе биде во јануари месец.

Сепак, поради коронавирусот кој не попушта може да дојде до нови промени, челните луѓе се надевале на враќање на публика, но од тоа нема да биде ништо, судејќи според се, па лигата може да почне и порано.

Се дискутираше за 25 декември, односно на Божиќ по грегорианскиот календар.

Според се ова, се надеваме и дека  30 октомври ќе бдие ден кога се ќе дознаеме.

Платени реклами

Не пропуштајте!

Платени реклами

СЛЕДЕТЕ НÈ НА Facebook

Повеќе од Кошарка