Следете нè на:

Останато

„Гробарите“ имале бункер на стадионот во кој ликвидирале непријатели!?

  • 122 прегледи

Полицијата во Белград уапси 19 лица припадници на криминална група предводена од водачот на навивачите на Партизан, Вељко Беливук.

Според информациите од Србија, тие се обвинети за девет ликвидации на лица, фанови на Партизан и Црвена Звезда, кои исчезнаа во изминатиот период без никаква трага. Во текот на акцијата беше претресен стадионот на „црно-белите“.

Таму беше пронајден бункер каде се верува дека биле извршени убивствата и другите криминални дела. Доказите покажуваат дека во тие простории има можно оружје и некои други индиции што би биле корисни во истрагата. 

Платени реклами

Не пропуштајте!

Платени реклами

СЛЕДЕТЕ НÈ НА Facebook

Повеќе од Останато