Следете нè на:

Останато

ХАОС: „Бед блу бојс“ и „Торцида“ се истепаа пред училиште (ВИДЕО)

  • 4801 прегледи
Бед Блу Бојс

Хајдук се пласираше во осминафиналето на хрватскиот Куп со триумфот против Граничар од 2-1, меѓутоа за време на мечот изби тепачка меѓу Торцида и полицијата.

Додека гостинските навивачи се движеа кон својата позиција зад северниот гол, тие налетаа на полицијата, кога почна пресметката.

Сепак, тоа не беше единствена пресметка. Хрватските хулигани, односно навивачите Бед Блу Бојс и Торцида, се тепаа и во близина на училиште, каде што искористија факели, но и голем број стаклени предмети.

https://www.facebook.com/watch/?v=815741209228603

Платени реклами

Не пропуштајте!

Платени реклами

СЛЕДЕТЕ НÈ НА Facebook

Повеќе од Останато