Следете нè на:

Останато

Хокеар беше удрен со пак, па си ги собираше забите од мразот (ВИДЕО)

  • 1840 прегледи

Во хокеј натпреварот помеѓу Вегас и Монтреал хокеарот Пол Стастни беше погоден со пак во лицето од Џоен Армиес.

Ударот беше силен, па Стастни остана без неколку заби кои си ги собираше од мразот после што го напушти теренот.

Платени реклами

Не пропуштајте!

Платени реклами

СЛЕДЕТЕ НÈ НА Facebook

Повеќе од Останато