Следете нè на:

Останато

НЕВЕРОЈАТНО: Еве колку ќе зарабои Мекгрегор од мечот против Сероне

  • 2830 прегледи

Според однапред договорените услови Конор Мекгрегор имаше загарантирани 2,3 милиони фунти од борбата со Доналд Сероне без разлика дали победил или загубил, додека неговиот ривал само 350.000 фунти. 

Сепак, според првичните пресметки од продадените тв-права, спонзорите и „пеј пер вју“ изнајмувањата на борбата, Мекгрегор ќе инкасира вртоглави 60 милиони фунти. Добро ќе профитира и Сероне, но далеку помалку во однос на Ирецот.

60 милиони фунти за 40 секунди! Не е така лошо.

sport1.mk

Платени реклами

Не пропуштајте!

Платени реклами

СЛЕДЕТЕ НÈ НА Facebook

Повеќе од Останато