Следете нè на:

Ракомет

Брестовац: Ќе го победиме Чиле и ќе се пласираме во следната фаза

  • 486 прегледи

Селекторот на македонската ракометна репрезентација, Данило Брестовац на прес-конференцијата по дебаклот од Египет верува дека нашиот тим ќе оди во следната фаза. 

Иако напомена дека репрезентацијата не била подготвена физички за едни вакви два натпревари против силни репрезентации, но е уверен во триумф против јужноамерикансата селекција, што ќе ни даде виза за втората рунда на Мундијалот. 

Имавме малку време да се подготвиме за Светското првенство. Физички, не бевме добро спремни за овие две средби, ама сметам дека моите играчи ќе бидат подготвени и физички и ментално за мечот со Чиле. Одигравме две средби со нив, сметам дека ќе го победиме Чиле и дека ќе одиме во следната рунда, изјави Брестовац

Платени реклами

Не пропуштајте!

Платени реклами

СЛЕДЕТЕ НÈ НА Facebook

Повеќе од Ракомет