Следете нè на:

EURO 2020

Борко откри зошто го напиша статусот на Фејсбук

  • 1613 прегледи
Борко Ристовски

Македонскиот ракометен голман Борко Ристовски вчера предизвика бура со статусот на социјалните мрежи, како одговор на безбројните критики кон него за изданието против Чешка, посочувајќи дека „глувците изглегле за да плукаат“.

Ристовски после поразот од Австрија првпат откри зошто го напишал статусот на Фејсбук, посочувајќи дека тоа било тактика за да го тргне притисокот врз младите, но и таа „тактика“ не успеала за Македонија да обезбеди пласман во следната фаза на Евро 2020.

„Го напишав статусот за да го тргнам притисокот од младите, да зборува јавноста за мене, тие да се опуштат малку. Ете, досега немав откриено и не сакав, тоа беше причината, ама очигледно не помогна тоа“, рече Ристовски.

Платени реклами

Не пропуштајте!

Платени реклами

СЛЕДЕТЕ НÈ НА Facebook

Повеќе од EURO 2020