Следете нè на:

EURO 2020

Червар: Ни ја зема топката, да му е*ам мајката безобразна! (ВИДЕО)

  • 720 прегледи

Хрватска го загуби финалето на ракометното Европско првенство против Шпанија со 20-22, а еден од најважните моменти кои го решија мечот се случи на минута и пет секунди пред крајот, кога Игор Карачиќ непотребно направи премногу чекори со топката, поради што судиите му ја одземаа топката.

Селекторот на Хрватите, Лино Червар во тој момент повика тајм-аут, на кој третпат на мечот ги загуби нервите и ги пцуеше македонските судии Ѓорѓи Начевски и Славе Николов.

„Отиде времето… Ни ја украде топката, да му е*ам мајката безобразна. Ајде да го завршиме нападот што е можно побрзо“, кажа Червар.

Платени реклами

Не пропуштајте!

Платени реклами

СЛЕДЕТЕ НÈ НА Facebook

Повеќе од EURO 2020