Следете нè на:

UEFA Nations League

Франк Ливак: “Слушнав дека Шишковски ќе оди десно, затоа јас ја избрав спротивната страна”

  • 585 прегледи
Франк Ливак

Франк Ливак, дефанзивецот на Естонија, беше еден од стрелците во ремито со Македонија (3-3). 24-годишникот успеа да погоди од белата точка, а по натпреварот откри интересна информација – ги разбрал нашите дефанзивци на која страна ќе се фрли голманот.

„Играв година дена во Сараево од Босна и Херцеговина. Таму зборуваат јазик сличен на оној во Македонија. Играчот што беше зад мене му кажа на голманот дека ќе шутирам на неговата десна страна, а јас го одбрав спротивниот агол и топката заврши во мрежата. Не знам дали тоа влијаеше на ситуацијата, ама успеав да дадам гол! Понекогаш, јазиците за кои мислите дека нема да се важни помагаат“, кажа Франк Ливак.

Платени реклами

Не пропуштајте!

Платени реклами

СЛЕДЕТЕ НÈ НА Facebook

Повеќе од UEFA Nations League