Следете нè на:

UEFA Nations League

Косовски политичар: Ведат Муричи ти си предавничко го*но!

  • 580 прегледи
Ведат Муричи

Македонија вчера во Скопје го победи Косово со 2:1 и така обезбеди пласман во финалето од Лигата на Нации.

Косово во Скопје гостуваше без некои од своите најдобри фудбалери меѓу нив беше и напаѓачот Ведат Муричи од Лацио. Муричи поради повреда на мускулот не допатува во Скопје за да и помогне на својата селекција.

По поразот на Косово следуваа напади на косовските фудбалери, а политичарот Адријан Бериша дури Муричи го нарече и предавник.

Платени реклами

Не пропуштајте!

Платени реклами

СЛЕДЕТЕ НÈ НА Facebook

Повеќе од UEFA Nations League