Следете нè на:

UEFA Nations League

Македонија води, Естонија си даде комичен автогол

  • 460 прегледи

Фудбалската репрезнетација на Македонија има предност во дуелот со Естонија во Талин (0-1) благодарение на пресмешен автогол за комичните најавни шпици.

Куск прими топка во дефанзивата и реши да го проигра голманот, арно ама… не забележа дека тој е далеку од гол-линијата и тоа странично. Сепак, предоцна беше да се реагира, па автоголот не успеа да го спречи ниту голманот со лизгачки старт.

Платени реклами

Не пропуштајте!

Платени реклами

СЛЕДЕТЕ НÈ НА Facebook

Повеќе од UEFA Nations League