Следете нè на:

UEFA Nations League

САМО БОД ОД ГОСТУВАЊЕто ВО ТАЛИН

  • 640 прегледи

!Естонија 🇪🇪 3 – 3 🇲🇰

МАКЕДОНИЈА(Сапинин x2, Ливак – Куск аг, Пандев, Зајков)

Против репрезентација која има БИЛАНС ОД ДВВЕТ ПОРАЗИ и ЕДНО РЕМИ (на последните десет натпревари) МОРАШЕ МНОГУ ПОДОБРО, МОРАШЕ ДА ОСВОИМЕ ТРИ БОДА!!!!

Ангеловски започна со комбиниран состав и дефинитивно погреши. Многу од нашите денешни стартери немаат никаква минутажа во своите клубови (читај не играат воопшто) и тоа веднаш се виде на теренот.

Македонија беше бледа и во споредна позиција во однос на тим како Естонија.

Во вториот дел со неколку замени, сликата беше поинаква. Сепак, промашивме пенал, примивме гол од пенал и мораше да бркаме реми. Време за повеќе немаше.

Следниот натпревар Македонија го игра баш против противникот за пласман на ЕУ Грузија, но овој пат во среда во Скопје на стадинот Тодор Проевски со почеток во 20:45 часот.

Платени реклами

Не пропуштајте!

Платени реклами

СЛЕДЕТЕ НÈ НА Facebook

Повеќе од UEFA Nations League